o nás - chceš si přivydělat, nebo nabízíš vedlejšák?

vedlejšáky.cz je uživatelsky jednoduchý a přívětivý inzertní webový server zaměřený na pracovní pozice charakteru přivýdělku:

 


 

VPP - vedlejší pracovní poměr

Tento termín se již v dnešní době nepoužívá. Ztratil na významu dne 1.1.2021, kdy vstoupil v platnost nový zákoník práce. Ten vychází z Evropského práva a to v podstatě Hlavní pracovní poměr (HPP) a Vedlejší pracovní poměr (VPP), tak jak to bylo ve smyslu předchozího zákoníku práce, nerozlišuje.

 

zkrácený pracovní úvazek - částečný pracovní úvazek

Oba tyto pojmy mají stejný význam. Jedná se o klasický, smluvně podložený pracovní poměr, ale se sníženým počtem pracovních hodin. Ze zákona není přesně určený strop, kolik hodin týdně může zkrácený pracovní úvazek nebo částečný pracovní úvazek mít, to záleží na zaměstnavateli a dohodě se zaměstnancem. Zpravidla se ale jedná o pracovní pozice s počtem 20-25 hodin týdně.


dohoda o provedení práce (DPP)

Jde o smlouvu, na kterou zaměstnanec u jednoho zaměstnavatele může pracovat až 300 hodin ročně. Zaměstnanec však může mít libovolný počet dohod o provedení práce, každou u jiného zaměstnavatele. Výhoda tohoto pracovního poměru od roku 2021 je, že při výdělku u jednoho zaměstnavatele do 10 000 Kč, nemusí zaměstnanec tento příjem již nikde přiznávat a zárověn z tohoto výdělku neplatí zaměstnanec ani zaměstnavatel zdravotní, sociální, ani nemocenské pojištění.

 

dohoda o pracovní činnosti (DPČ)

Tento druh pracovního poměru se uzavírá na maximálně polovinu průměrné pracovní doby, tedy na přibližně na 20 hodin týdně. Pokud je dohoda o pracovní čínnosti stanovená na odměnu 2 499 Kč a méně, nemusí zaměstnanec platit zdravotní, sociální, ani nemocenské pojištění.

 

brigáda

Tento pojem také není nijak definován v zákoně. Pokud na něj v inzerátu s pracovní nabídkou narazíte, bude se s největší pravděpodobností jednat o Dohodu o pracovní činnosti, nebo Dohodu o provedení práce.

 

práce na živnostenský list (ŽL)

Zaměstnanec (OSVČ - osoba samostatně výdělečně činná) k tomuto pracovnímu poměru potřebuje příslušné živnostenské oprávnění (výpis z živnostenského rejstříku). Smluvenou odměnu zaměstnanec zaměstnavateli fakturuje.

 


 

informace pro firmy

Základní inzerce pracovních nabídek je ZDARMA! Podání inzerátu je velice snadné. Není nutná žádná registrace, inzerát lze vložit přímo a ihned ve třech jednoduchých krocích. Inzerát je aktivní 60 dnů a po tuto dobu jej lze bezplatně kdykoliv upravit, případně smazat.

 

informace pro uchazeče

Najdi si svůj vedlejšák podle oboru, místa, firmy, a nebo prostým vyhledáním klíčového slova! Pokud Tě některý z nabízených vedlejšáků zaujal, stačí pouze kliknout na odkaz "»MÁM ZÁJEM O TENTO VEDLEJŠÁK", vyplnit formulář a odeslat.

 


 

mohlo by se hodit

» nabízíš vedlejšák?

» všeobecné podmínky inzerce

» ceník placené inzerce

» časté dotazy - FAQ

» kontakt